Lol Soraka Rehberi Sezon 6

Yazar Bilim TV 13 Ocak 2016 Çarşamba 0 yorum
lol soraka oynanışı

Merhaba arkadaşlar,

Soraka destek rehberime hoşgeldiniz. 

Yeni sorakamız eskisinin aksine oldukça aktif ve can dostu bir destek şampiyonu haline geldi. Seri şekilde can basabilme ve zırh verme özelliği takım arkadaşınızı birkaç saniye ölümsüz yapabilmektedir.

İyi olduğu şampiyonlar:
Hemen hemen bütün ADC'ler ile iyi sonuçlar elde edebilir ama Graves ile bambaşka bir sinerjileri var, bahsedeceğim zaten.

Nasıl oynanmalı?
Öncelikle sorakayı hafife almayın Q yeteneğiniz ile dürtme potansiyeliniz oldukça fazla oluyor. Tabi dürterken gereksiz hasarlardan kaçının, biliyorsunuz bastığınız canın bir kısmı sorakamızın canından gidiyor. Hasar almadan dürtmek için karşıdaki adam minyona son vuruş yaparken saldırabilirsiniz. Bilinenin aksine bu sefer ADC'nizin arkasında oynamalısınız -işte burada graves pasifiyle, tanklayabilme yeteneği ile birlikte devreye giriyor-, yani az hasar almalısınızki iki saniyede bir 200 can pompalayabilesiniz. 

E yeteneğini kullanırken:
Bunu kesinlikle boşa harcamayın. Yakıncı bir şampiyon -mesela rengar- baskın attığında bu yeteneğinizi rengar'a değilde takım arkadaşınızın dibine atarsanız, rengar üstüne çullandığında sustur yiyecektir ve o abuk subuk anlık hasarından eser kalmayacaktır.

Kabiliyetler:


 

Almanız gereken en önemli item : 


Bunun dışında AP yada ZIRH çıkmanıza gerek yok. Gerekli destek itemlerini çıkarsanız ADC'nizi takım savaşlarında rahatlıkla hayatta tutabilirsiniz.

İkinci item olarak bunu alabilirsiniz:


600 can 300 mana ve can yenilemesi koridorda size yardımcı olacaktır.

Tavsiye ettiğim bot:


Yeteneklerinizin özelliklede ultinizin bekleme süresini önemli derecede azaltacaktır.

Hiç yorum yok: